ДПС у м. Києві звертає увагу на подальшу лібералізацію валютного законодавства.
Так, 28 квітня 2020 року набирає чинності Закон№361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», яким передбачається збільшення ліміту транзакцій за якими здійснюється фінансовий моніторинг до 400 тисяч гривень.
Новий закон не тільки удосконалить сам процес фінансового моніторингу, наприклад, зменшить до чотирьох кількість ознак, за якими операція підлягатиме фінансовому моніторингу та запровадить ризик-орієнтований підхід, але й безпосередньо вплине на валютний нагляд, який здійснюють уповноважені банки за зовнішньоекономічними операціями.
Нагадуємо, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені постановою НБУ №5, не поширюються на операції в незначному розмірі з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій.
Цією ж постановою НБУ визначено термін "незначний розмір валютної операції" - розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату здійснення операції), який є меншим, ніж розмір, що установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Отже, з 28 квітня 2020 року зовнішньоекономічні операції в розмірі до 400 тисяч гривень не підлягатимуть валютному нагляду.
Збільшення розміру валютної операції, за якою здійснюється валютний нагляд, призведе до поліпшення інвестиційного клімату, та стане ще одним підтвердженням обіцяної Національним банком України подальшої лібералізації зовнішньоекономічної діяльності та валютного регулювання.
***
Читайте також: