8 липня, Урядом прийнято постанову «Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників», розроблену Мінфіном на виконання вимог Закону України «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».
Постанова визначає критерії, нормативи та порядок надання дозволу незалежному фінансовому посереднику на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу.
Врегулювання діяльності незалежних фінансових посередників – це ще один крок для налагодження ефективної економічної співпраці у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема, спрощення ведення бізнесу між Україною і країнами ЄС щодо транзитних операцій. Окрім того, це додатковий інструмент для фінансового захисту країни від недобросовісних перевізників і гарантії надходження до державного бюджету сум митних платежів.
Відтак постановою КМУ «Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників» затверджено:
- Порядок надання незалежному фінансовому посереднику дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу, нагляду та контролю за дотриманням ним умов надання такого дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу;
- критерії ліквідності, прибутковості та якості активів, нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій та якості активів для незалежного фінансового посередника;
- Порядок формування незалежним фінансовим посередником резервів для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за наданими фінансовими гарантіями.
Варто відзначити, що дозвіл на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу видається Держмитслужбою за заявою особи, що претендує на отримання статусу фінансового гаранта, безоплатно протягом 120 днів з дати реєстрації відповідної заяви.
Довідково
Статтею 29 Закону «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» передбачено, зокрема, що фінансовим гарантом можуть виступати: фінансові установи (банки, страхові компанії) та незалежні фінансові посередники – юридичні особи, створені у формі повного або командитного товариства.
Для отримання дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій незалежний фінансовий посередник має відповідати умовам, визначеним частинами другою-третьою статті 29 Закону «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!