• Посилання скопійовано

Як навести реквізити митної декларації в АН?

Податківці навели правила заповнення реквізитів митної декларації в АН під час операцій із ввезення на митну територію України підакцизних товарів

Як навести реквізити митної декларації в АН?

ДПС у Дніпропетровській області щодо заповнення реквізитів митної декларації в акцизних накладних під час операцій із ввезення на митну територію України підакцизних товарів у зв’язку із затвердженням наказу Міністерством фінансів України від 23.09.2022 №296 «Про внесення змін до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.10.2022 за № 1207/38543, повідомляє таке.

Відповідно до п. 232.1 ст. 232 Податкового кодексу України обсяги ввезеного на митну територію України пального зараховуються до Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій (далі – МД) у розрізі платників податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Формою акцизної накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 27.11.2020 № 729, передбачено заповнення реквізитів митної декларації, зокрема дати та номера МД, які проставляються в розділі «Реквізити митної декларації» під час заповнення та реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних за кодом операцій для складання в одному примірнику «4», платником акцизного податку під час розподілення між акцизними складами пересувними, що використовуються під час ввезення пального, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення.

Реєстраційний номер МД є обов’язковим реквізитом електронного інвойса, який проставляється за схемою, визначеною Порядком заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.09.2022 № 296), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684 (далі – Наказ №651).

Зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2022 № 296 до Наказу № 651, змінилася схема проставлення реєстраційного номеру МД, а саме:

до змін – ММММММММ/РРРР/НННННН, де

  • «ММММММММ» - код згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення митного органу, якому подана МД;
  • «РРРР» - чотири цифри поточного року;
  • «НННННН» - порядковий номер митної декларації в журналі обліку МД у порядку зростання протягом поточного року);
  • після змін – PPUAММММММНННННННК, де
  • «PP» - останні 2 цифри року, в якому прийнято МД;
  • «UAММММММ» - код згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення, яким прийнято МД;
  • «ННННННН» - 7-значна цифрова (цифрово-літерна) складова реєстраційного номера МД, що не має повторюватись для відповідного восьмизначного коду підрозділу митного оформлення протягом календарного року;
  • К - контрольний символ.

Джерело: ДПС у Дніпропетровській області

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»