• Посилання скопійовано

Бізнес повідомляє про затримки з видачею ліцензій для ЗЕД-операцій

Наразі відбуваються затримки з отриманням ліцензій за поданими заявками. Так, деякі компанії вже декілька місяців не можуть отримати ліцензії. Це створює перешкоди для виконання ними зобов’язань перед контрагентами, нормального ведення господарської діяльності

Бізнес повідомляє про затримки з видачею ліцензій для ЗЕД-операцій

Європейська Бізнес Асоціація нагадує, що у грудні 2019 року було прийнято Закон №376-IX, яким передбачається, що для імпорту/експорту товарів, що містять озоноруйнівні або фторовані парникові гази необхідно отримувати ліцензію на імпорт/експорт контрольованих речовин та товарів. Ліцензія видається Мінекономіки за погодженням з Міндовкілля. Для розуміння, це, наприклад, такі товари, як теплові насоси, кондиціонери, холодильне обладнання тощо.

Однак, за інформацією від компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, наразі відбуваються затримки з отриманням Ліцензій за поданими заявками. Так, деякі компанії вже декілька місяців не можуть отримати Ліцензії. Це створює перешкоди для виконання ними зобов’язань перед контрагентами, нормального ведення господарської діяльності і сплати необхідних податків до державного бюджету. Мало того, за інформацією від бізнесу, аналогічні випадки, на жаль, мають місце і з отриманням інших видів ліцензій.

Бізнес наголошує, що така ситуація є неприпустимою, особливо в непростих для країни воєнних умовах, коли потрібно не лише підтримувати, але і розвивати економічний фронт. Потрібно максимально сприяти, а не гальмувати ведення підприємницької діяльності. Тому вкрай необхідно, по-перше, відновити процес видачі ліцензій. По-друге,  спростити процедури видачі Ліцензій загалом. 

Асоціація вже неодноразово надавала пропозиції, які б дозволили спростити та суттєво прискорити процес їх видачі, наприклад, шляхом виключення необхідності подання документів під час отримання Ліцензій, які не пов’язані із постачанням товарів, для яких отримується Ліцензія, та які наразі вимагаються та перевіряються юристами Мінекономіки (наприклад, зовнішньо-економічні договори з усіма додатками до них, що на практиці змушує компанії або подавати тисячі сторінок документів, або перепідписувати договори зі своїми штаб-квартирами під кожну поставку). Мало того, інформація, яка вимагається для отримання Ліцензій, наприклад щодо цін, митниці ввезення, точної специфікації товару, фактично не має відношення до суті самої Ліцензії, метою якої є отримання звітності щодо кількості контрольованих речовин, що ввозяться до України.

Тому Європейська Бізнес Асоціація звертається до Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з проханням сприяти прискоренню видачі Ліцензій за поданими заявкам та спрощенню системи видачі Ліцензій загалом. Робота абсолютно кожної компанії є вкрай важливою для країни – представники Міністерства та, зокрема, і Міністри неодноразово на тому наголошували. Тож важливо це демонструвати і словом, і справою!

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»