• Посилання скопійовано

Порошенко вважає, що потрібно збільшити податки для багатих

Зображення: PHL

Збільшення розриву між багатими і бідними в світі не залишає альтернативи зростанню оподаткування багатих, вважає український бізнесмен, екс-міністр закордонних справ Петро Порошенко, який донедавна також очолював раду Національного банку України.

"В Україні для цього є всі необхідні передумови і мотивації, немає політичної волі. Я думаю, вона з’явиться", - сказав він журналістам у Давосі в кулуарах 5-го круглого столу з благодійності, організованого Фондом Віктора Пінчука.

"Треба вводити податок на майно, потрібно робити в цих умовах прогресивну шкалу (податку на доходи фізичних осіб)", - додав бізнесмен, закликавши не спрощувати цю тему введенням лише якогось одного заходу.

На його думку, одна лише благодійність не допоможе скоротити існуючий розрив між багатими і бідними. "Благодійність - тільки маленька частина того, що сьогодні може робити світ в рамках глобального реформування соціальних відносин у капіталістичному суспільстві", - сказав Порошенко, зазначивши, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі вперше питання соціальні стали навіть гострішими від економічних.

У той же час бізнесмен підкреслив, що кроки у зростанні оподаткування багатих повинні бути зваженими. "Потрібно скорочувати розрив між багатими і бідними, але при цьому всьому не дати піти фінансовим потокам у тінь", - зазначив Порошенко.

Як повідомлялося, в кінці 2011 року віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко запропонував ввести податок на багатство, що передбачає, у тому числі збільшення верхньої ставки податку на доходи фізичних осіб з 17% до 20%, а днями прем’єр-міністр Микола Азаров висловився за збільшення цієї планки до 30-35%.

В Україні тривалий час діяла п’ятиступінчаста шкала прибуткового податку від 10% до 40%, при цьому ставка в 40% застосовувалася до сум понад 1700 гривень. З 2004 року була введена єдина ставка податку: перші три роки вона становила 13%, потім була збільшена до 15%.

Податковий кодекс з 2011 року підвищив для доходів, що перевищують 15 мінімальних зарплат (близько 15 тисяч гривень на місяць), ставку податку до 17%. При цьому доходи понад цю суму не обкладаються внесками до фондів соцстраху з, що досягають 37-38%.

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»