• Посилання скопійовано

Відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди податкового органу

Чи може підприємство, майно якого перебуває у податковій заставі, реалізувати таке майно у рахунок погашення податкового боргу та для спрямування на виплату заробітної плати?

Відповідно до п. 92.1 ст. 92 ПКУ платник податків може відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі:

• тільки за згодою органу ДПС;

• у разі якщо орган ДПС протягом 10 днів з моменту отримання від платника податків відповідного звернення не надав такому платникові відповіді щодо надання (ненадання) згоди;

• якщо у податковій заставі перебувають лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди органу ДПС за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть спрямовані у повному обсязі на виплату заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або погашення податкового боргу.

Отже, підприємство має можливість самостійно (без згоди податкового органу) реалізувати готову продукцію, товари і товарні запаси, якщо лише таке майно перебуває у податковій заставі, за умови що отримані від такого відчуження кошти у повному обсязі будуть спрямовані на виплату заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або погашення податкового боргу.

 

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»