Першу версію законопроекту про підтримку ІТ-галузі ветував Президент. Та вніс поправки: скасував зменшення збору на доходи фізичних осіб та конкретизував - хто може претендувати на пільги. Експерти кажуть: зменшення податкового навантаження дозволить компаніям працювати легально.
Тетяна Попова, заступник голови правління інтернет-асоціації:"В такой ситуации весь этот бизнес уходит либо в тень, и старается работать через офшоры или через иностранные представительства и у нас сидят мальчики физически в Украине, а работают на компании, которые находятся за Юрисдикцией Украины".
Учасники ринку сумніваються у дієвості змін. Кажуть: правки Президента нівелювали привабливість документа. Наприклад, зараз Під ІТ-компанією розуміють лише виробників програмного забезпечення. Чи звільнять від податку дистриб'юторів, та фірми, що надають послуги - у законопроекті не прописано.
Елліна Шнурко-Табакова, голова асоціації підприємств інформаційних технологій: "Вот этот стык между дистрибьюторами и теми, кто здесь делает сервисы, например, системные интеграторы, которые делают сервисы, адаптируют настраивают, разрабатывают какие-то специальные блоки на костяке программного обеспечения, делают локализацию под клиента, для меня это абсолютно программистская услуга, а вот как это налоговая поймет".
Більшість ІТ-компаній взагалі проти надання пільг окремим галузям. Кажуть: потрібні однаково прості умови для всього бізнесу в цілому. Поки цього не зроблять, жодна сфера, навіть ІТ не зможе стати економічним локомотивом.