• Посилання скопійовано

Перший крок до податку на розкіш

Підприємства групи luxury застосовуватимуть касові апарати

ДПС України спільно з Міністерством фінансів України розроблено проект Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів” .

Запропоновані зміни сприятимуть розвитку вітчизняного бізнесу. Зокрема, передбачено зниження ставок для малих та середніх підприємств: платники єдиного податку 5 та 6 групи платитимуть не 7 та 10%, а лише 5 та 7% відповідно. Крім того, для цих категорій підприємців скасовані обмеження щодо кількості найманих працівників.

До того ж платники другої групи звітуватимуть перед ДПСУ раз на рік, а не щоквартально, як зараз. У законопроекті також передбачене запровадження електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Законопроектом запропоноване обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій стосуватиметься виключно платників податків, що перебувають на 3-6 групі єдиного податку. Ці підприємства вже працюють із застосуванням касових апаратів, законопроект спрямований на встановлення більш жорстких вимог до застосування РРО підприємствами групи luxury (а саме реалізаторів коштовних годинників, ювелірних виробів, коштовної побутової техніки тощо). За словами фахівців податкової,  таке нововведення стане першим кроком до запровадження податку на розкіш.

Мікробізнеса, що працює на 1-2 й групі (а це – 81 відсоток від усіх спрощенців), наприклад, підприємців, що працюватимуть на ринках, норма не стосуватиметься.

Інших повноважень ДПСУ у разі прийняття змін до Кодексу не отримає.  А саме, у законопроекті не передбачене право ДПС самостійно списувати кошти з рахунків компаній, що мають податковий борг. Також податкова не матиме права забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі. Такі операції здійснюватимуться, як і зараз, виключно за рішенням суду. Окрім цього, в законопроекті не йде мова про ліквідацію податкових пільг.

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»