• Посилання скопійовано

Ставку акцизу і податок на нерухоме майно мають визначати місцеві громади

Урядом пропонується підвищити фіскальну самостійність місцевих бюджетів

Ставку акцизу і податок на нерухоме майно мають визначати місцеві громади

«Урядом пропонується підвищити фіскальну самостійність місцевих бюджетів. У зв’язку з чим пропонується надати право місцевим бюджетам, місцевим громадам для вирішення виключно питань громади встановлювати додаткову ставку акцизу на підакцизний товар: алкоголь, тютюнові вироби та нафтопродукти», - зазначив 3 жовтня під час прес-конференції заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін.

При цьому передбачено, що в Податковому кодексі буде зазначено лише максимальну ставку цього податку.

«Якщо громада вирішить, що цей податок їй потрібен для того, щоб покращити умови лікарень, шкіл та будь-яку іншу інфраструктуру, вони зможуть ввести даний податок на своїй території отримувати додаткові ресурси незалежно від позиції центрального Уряду», - пояснив Денис Фудашкін.

Також є ініціатива саме на місцевому рівні визначати розмір податку на нерухоме майно. Крім того, пропонується оподатковувати і комерційну нерухомість.

Денис Фудашкін роз’яснив: «Місцевим громадам надаються досить широкі повноваження по визначенню ставки на різні об’єкти нерухомості. А також саме місцеві громади на наш погляд повинні визначати який обсяг пільг повинен бути передбачений для громадян, які проживають у цій громаді».

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»