• Посилання скопійовано

Повернення авансу через форс-мажор: чи можна відкоригувати податкові зобов'язання з ПДВ?

Податківці розглянули деякі питання відображення в податковому обліку витрат при настанні обставин непереборної сили

Повернення авансу через форс-мажор: чи можна відкоригувати податкові зобов'язання з ПДВ?

ДФСУ у листі від 16.10.2014 р. №5218/6/99-99-19-02-02-15 роз'яснила деякі питання відображення в податковому обліку витрат при настанні обставин непереборної сили.

1. При вилученні воєнізованими формуваннями транспортних засобів, призначених для реалізації, застраховані збитки включаються до витрат за податковий період, в якому понесені збитки. Суми страхового відшкодування зазначених збитків необхідно включати до доходів платника податку на прибуток підприємств у періоді їх отримання.

2.  Якщо продавцем товару на дату отримання авансового платежу від покупця були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та у подальшому виникли обставини (у тому числі непереборної сили), внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товару, а аванс повернуто, продавець такого товару має право виписати розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з податку.

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»