• Посилання скопійовано

9 важливих змін в реєстрації фізичних осіб у Держреєстрі - роз'яснює ДФСУ

ДФСУ в офіційному листі розповіла про важливі зміни в процедурі реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

9 важливих змін в реєстрації фізичних осіб у Держреєстрі - роз'яснює ДФСУ

ДФСУ у листі від 21.11.2017 р. №31905/7/99-99-08-01-02-17 інформує, що 21.11.2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 29.09.2017 р. №822 "Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків". Про це ми також повідомляли тут і тут.

Цим документом вдосконалено процедуру реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр). А саме:

1) Розроблено нову форму повідомлення про склад та мету збору персональних даних у Державному реєстрі, права та обов’язки фізичної особи - платника податків, що надається фізичній особі для ознайомлення з положеннями статей 8 та 12 Закону та статей 17, 63, 70 ПКУ (процедура реєстрації або внесення змін до Державного реєстру (окремого реєстру Державного реєстру).

2) Передбачено, що реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу відповідної заяви.

3) Надана можливість громадянам України, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подати документи для реєстрації або внесення змін до Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу.

4) Унормовані питання отримання фізичними особами відомостей з Державного реєстру про суми виплачених доходів та утриманих податків засобами електронного зв’язку.

5) Розроблено нові форми Облікової картки (Повідомлення/Заяв про внесення змін/отримання відомостей) та інших документів, пов’язаних з реєстрацією та/або внесенням змін до Державного реєстру.

6) У частині внесення до паспортів громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки або повідомлення про відмову від його прийняття визначені процедури та компетенція державних органів окремо щодо паспортів у формі книжечки та щодо паспортів у формі картки. Така інформація до паспортів у формі книжечки вноситься контролюючими органами, а до паспортів у формі картки - органами, що здійснюють оформлення паспортів. Але за п. 10 Положення №822 внесення коду до паспорту у вигляді книжки робиться на прохання фізичної особи.

7) Визначені питання внесення до Державного реєстру (окремого реєстру Державного реєстру) відомостей про паспорт громадянина України у формі картки (номер, дата, орган, що видав), до якого внесено інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (слово "Відмова") на підставі даних, що направляються до ДФС від ДМС у разі внесення такої інформації до паспорта.

8) Встановлено нову форму повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, що надається фізичній особі для подання її до відповідного територіального органу/ територіального підрозділу ДМС.

9) Передбачено, що якщо в документах, що посвідчують особу, відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія, який імплантовано у зазначені документи, особа пред’являє довідку про внесення інформації до Реєстру та видані документи, що складається у формі витягу з Реєстру.

Читайте також: Відмова від ІПН для фізичних осіб: нюанси ведення обліку та звітності 

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»