• Посилання скопійовано

З 1 листопада зміняться всі рахунки Держказначейства

З 1 листопада аналітичні рахунки, відкриті у Держказначействі, будуть формуватися відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ). ДСТУ-Н 7167:2010»

З 1 листопада зміняться всі рахунки Держказначейства

Вже відсьогодні, 5 серпня, в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616.

Як запровадження цих рахунків вплине на реквізити для сплати податків та ЄСВ? На жаль, роз'яснення ДФС щодо цього ще немає. Проте на сайті Держказначейства з'явився відповідний наказ.

Згідно з наказом Держказначейства від 10.07.2019р. №201  з 1 листопада аналітичні рахунки, відкриті у Держказначействі, будуть формуватися відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ). ДСТУ-Н 7167:2010», затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. №454. Тож з 1 листопада мають з'явитися нові рахунки для сплати ЄСВ та податків, а також рахунки ФСС.

Відповідні зміни внесено наказом у додаток до Порядку відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій з виконання бюджетів у системі Державної казначейської служби України.

Нагадаємо, що IBAN - це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн. Як виглядатиме IBAN-код? Як відбуватиметься перехід на новий формат рахунків? Про все це читайте у роз'ясненнях Нацбанку (тут і тут), ПриватБанкуДФСУ та Мінсоцполітики.

***

Читайте також: Як заповнювати платіжки для сплати податків з 5 серпня? - рекомендації від ДФС 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»