Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

В Україні зросла кількість податкових боржників (на 108 тисяч)

Згідно з оновленим у лютому переліком від ДПСУ, в Україні налічується 568 196 підприємств та підприємців, які мають податковий борг. За місяць їх кількість зросла на понад 108 тисяч

24 лютого 2021 року ДПСУ на офіційному вебсайті оприлюднила оновлений перелік суб’єктів господарювання, які мають податковий борг (станом на 01.02.2021 р.).

За ним, в Україні налічується 568 196 підприємств та підприємців, які мають податковий борг перед державним або місцевим бюджетом (у січні 2021 року було 459 596). Тобто кількість податкових боржників зросла на 108 600.

У переліку, зокрема, зазначено:

  • найменування (П.І.Б.) суб'єкта господарювання (юрособа або ФОП), який має податковий борг;
  • код ЄДРПОУ;
  • П.І.Б. керівника суб'єкта господарювання;
  • найменування територіального органу ДПС;
  • П.І.Б. керівника територіального органу ДПС;
  • загальна сума податкового боргу суб'єкта господарювання до державного бюджету, тис. грн;
  • загальна сума податкового боргу суб'єкта господарювання до місцевого бюджету, тис. грн.

 

Завантажити перелік з сайту ДПС >>
(файл на 11,3 Мб)

 

Нагадаємо, що 10 грудня набрав чинності Закон №1072-ІХ, яким передбачено списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020 р.. Крім того,  передбачено відстрочення до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 гривень тощо. Більше - в нашій аналітиці.

Так, 18 січня ДПСУ повідомила, що  21 грудня ДПС провела списання боргів, розмір яких не перевищував 3060,00 гривень, на загальну суму 1 187,4 млн грн (майже 3,7 млн платникам).

Також звертаємо увагу на те, що оприлюднення інформації про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, на сайті ДПСУ, не звільняє від необхідності отримувати довідку для підтвердження відсутності заборгованості. Адже сума податкового боргу може змінюватись щоденно. На цьому наголосили податківці у листі від 03.12.2018 р. №22575/5/99-99-09-07

***

Читайте також: 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Заборгованість , Податковий борг

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі