• Посилання скопійовано

Приклади заповнення платіжок на сплату податків та ЄСВ по-новому: інформація від ДПС

Територіальні податківці навели приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжок на сплату податків та ЄСВ за новими правилами. Зокрема, слід зазначати код та назву податку з вказівкою про період сплати

Приклади заповнення платіжок на сплату податків та ЄСВ по-новому: інформація від ДПС

Волинські податківці підкреслили, що на виконання вимог Закону «Про платіжні послуги», ПКУ, МКУ, Закону про ЄСВ, постанов НБУ № 163 та №93 та з метою мінімізації кількості обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, які заповнюються платниками та органами виконавчої влади, а також у зв’язку зі змінами, що відбулися у платіжній інфраструктурі України, зокрема запровадженням міжнародного стандарту ISO 20022 та використанням для виконання міжбанківських платіжних операцій системи електронних платежів нового покоління СЕП-4.0., Мінфін наказом від 22.03.2023 р. №148 затвердив Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Hаказ №148 набрав чинності з 1 квітня 2023 року, крім пункту 3 цього наказу (скасування попереднього Порядку №666), який набере чинності з 1 липня 2023 року.

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 1 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення лише двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

До 1 липня 2023 року для всіх платників запроваджено перехідний період, який дасть можливість використовувати як старий так і новий формат реквізиту «Призначення платежу».

Порядок заповнення поля «Призначення платежу»

 
 
 
 
 
 

Приклади для юросіб 

 
 
 
 

Приклади для ФОПів 

 
 
 
 

• Приклад сплати ЄСВ 

 
 

• Приклад сплати ЄСВ 

 
 
 
 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 
101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця 

 
 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 
101 ЄСВ за І квартал 2023 року 

 
 
 
 

По-старому потрібно було заповнювати так: 
*;101;30120659;єдиний внесок за лютий 2023 року;;;. 

 
 

По-старому потрібно було зазначати: 
*;101;2271416551;сплата ЄСВ за І квартал 2023 року;;; 

 
 
 
 

• Приклад сплати ЄП 

 
 

• Сплата ЄП 1 та 2 групами 

 
 
 
 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 
101 єдиний податок за І квартал 2023 року 

 
 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 
101 єдиний податок за квітень 2023 року 

 
 
 
 

По-старому потрібно було зазначати: 
*;101;30120659;єдиний податок за І квартал 2023 року;;; 

 
 

По-старому потрібно було зазначати: 
*;101;2271416551;сплата єдиного податку за березень 2023 року;;; 

 

Від редакції: Дивлячись на зміст прикладів, виходить, що податківці погодилася з нашими варіантами заповнення платіжок. Свої приклади ми наводили ось тут. 

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Волинській області

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»