• Посилання скопійовано

Як планують наповнювати доходи Держбюджету у 2024 році: пропозиції від Гетманцева

Гетманцев пропонує збільшити доходи держбюджету за рахунок підвищення оподаткування прибутків банків і збільшення надходжень від імпортного ПДВ та акцизів за рахунок детінізації і зменшення контрабанди

Як планують наповнювати доходи Держбюджету у 2024 році: пропозиції від Гетманцева

Окремо ми вже наголошували, що другий рік поспіль депутати Верховної Ради «під ялинку» не змінюватимуть податки. Водночас оподаткування банків може зрости. Таку позицію висловлював Железняк.

А сьогодні, 29 вересня, Гетманцев подав пропозиції до Державного бюджету на 2024 рік.

Гетманцев підкреслив, що є можливість збільшити план з податкових надходжень по загальному фонду на 2,5% або на 35,9 млрд грн за рахунок:

  • підвищення оподаткування прибутків банків, що підтримано регулятором – НБУ, але потребуватиме прийняття відповідного законопроєкту;
  • збільшення надходжень від імпортного ПДВ та акцизів за рахунок детінізації, фіскалізації торгівлі, зменшення контрабанди, сірого імпорту, ринку нелегальної та контрафактної підакцизної продукції.

Він також запропонував скоротити видатки на утримання центральних органів виконавчої влади по загальному фонду на 4,1 млрд грн.

І насамкінець він зауважив, що більшу частину додаткового ресурсу (80% від 40 млрд грн) потрібно спрямувати по загальному фонду на оборону, решту – на підтримку відновлення й розвитку економіки, соціальний захист, медицину, освіту, підтримку ветеранів.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»