
ДПС у м. Києві на своїй сторінці у Facebook звертає увагу, що відповідно до п. 25 та пп. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, військовослужбовці, які через проходження служби в умовах воєнного стану не мали можливості своєчасно виконувати податкові обов’язки (зокрема, подавати звітність або сплачувати податки), мають право подати заяву про неможливість їх виконання.
Це положення застосовується до:
- військовослужбовців, які наразі проходять службу;
- демобілізованих осіб (фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність), якщо порушення податкових зобов’язань мало місце під час проходження служби.
Що необхідно зробити?
Військовослужбовець або демобілізована особа має право подати заяву до податкового органу про неможливість виконання податкових обов’язків у зв’язку з проходженням військової служби.
У заяві слід зазначити:
- ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- обґрунтування причин, які унеможливили подання звітності чи сплату податків у визначені строки (наприклад: проходження військової служби…);
- орієнтовний період дії таких обставин та підтверджуючі документи (копія військового квитка, довідка з військової частини).
Термін подання заяви до територіальних органів ДПС:
- для демобілізованих (фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) – протягом 10 днів після демобілізації або закінчення лікування (реабілітації);
- для тих, хто перебуває на службі – протягом дії обставин, які унеможливлюють своєчасного виконання податкових обов’язків.
Заяву можна подати:
- Через електронний кабінет платника податків.
- Поштовим відправленням до податкового органу.
- Особисто через уповноважену особу.
Подання такої заяви дозволить уникнути безпідставного нарахування податкового боргу за період, коли зобов’язання не могли бути виконані з об’єктивних причин. Цей механізм реалізується в межах чинного податкового законодавства та спрямований на підтримку тих, хто захищає Україну.
Телефони гарячих ліній для звернень:
- з питань оподаткування – (044) 454-66-45, (044) 454-67-44;
- з питань податкового боргу – (044) 520-61-34.
Також отримати консультації можна у центрах обслуговування платників Головного управління ДПС у м. Києві. Контакти столичних ЦОП – за посиланням.
***
Читайте також: