Нагадаємо, що з 1 липня 2019 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
В межах цієї новації запроваджується і такий обов’язок: на акцизних складах мають бути встановлені витратоміри-лічильники та рівнеміри. Тобто на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу встановлюється витратомір-лічильник, а на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі - рівнемір. Ми про це писали тут.
Коли лічильники можна не встановлювати?
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. А ось решті доведеться про лічильники подбати.
З чого почати?
Щоб встановити лічильники, суб’єкт господарювання:
- розробляє проект встановлення засобів вимірювання,
- розраховує та підбирає перелік засобів вимірювання витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального та рівнемірів-лічильників рівня пального, виходячи з об’ємів зберігання пального, діаметрів трубопроводів, та інших виробничих та технологічних аспектів.
При цьому треба забезпечити повноту обліку обігу пального. А податківці в цій справі, на жаль, не допоможуть. Адже у ІПК від 24.05.2019 р. №2367/6/99-99-12-01-04-15/ІПК вони зазначили, що ДФС є держателем та адміністратором реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників і проводить лише ідентифікацію витратомірів/рівномірів та занесення їх в реєстр, а не займається їх підбором.
До кого ж звертатися за допомогою?
З питанням надання консультацій щодо підбору лічильників (зокрема, стандартизації засобів вимірювання) ДФСУ порадила звернутись до:
- Міністерства енергетики та вугільної промисловості України;
- Нафтогазової асоціації України;
- Наукового метрологічного центра – Національний науковий центр «Інститут метрології».
Окрім цього, вони зазначили, що питання відповідності процедурам оцінки засобів вимірювання належить до компетенції ДП «Укрметртестстандарт» Мінекономрозвитку. Зокрема, Технічним регламентом №94 встановлено вимоги, яким повинні відповідати засоби вимірювальної техніки, які призначені для застосування у сфері законодавчо регульованої метрології, коли вони надаються на ринку та/або вводяться в експлуатацію для виконання завдань, пов’язаних з вимірюваннями.
***
Читайте також: