Ми вже повідомляли раніше про затвердження Мінфіном нових форм акцизних накладних, розрахунків коригування та ще деяких форм для платників акцизу з пального та спирту. Більш того, всі ці форми вже навіть є в "Єдиному вікні подання електронної звітності". Про це тут.
А ось сам текст наказу Мінфіну від 19.06.2019 р. №262 з'явився лише 19 липня. Цей наказ набирає чинності 23 липня 2019 року (з дня його опублікування в "Офіційному віснику" №55 від 23.07.2019 року).
Зверніть увагу! 20 липня ДФС вирішила продовжити строки для реєстрації АН в ЄРАН на розподіл пального між акцизними складами. Відповідно перші примірники можна зареєструвати до 27 липня включно а другі - до 29 липня включно. Про це ми зазначали тут.
Наказом №262 затверджено:
- форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
- акцизну накладну форми "П";
- акцизну накладну форми "С";
- розрахунок коригування акцизної накладної форми "П";
- розрахунок коригування акцизної накладної форми "С";
- форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального;
- форму заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.
Відповідно втрачає чинність наказ Мінфіну від 25.02.2016 р. №218, яким були затверджені попередні форми АН та РК.
Порядок заповнення АН, РК та заявок на поповнення залишків
Крім самих форм АН, РК та заявок, Наказом №262 також затверджений Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.
У ньому прописано, що особи, які ввозять на митну територію України або вивозять за межі митної території України пальне або спирт етиловий, здійснюють реалізацію пального або спирту етилового відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ та які відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ визначені платниками акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, складають:
- акцизні накладні форми "П", розрахунки коригування акцизної накладної форми "П", заявки на поповнення (коригування) залишку пального - у разі реалізації пального;
- акцизні накладні форми "С", розрахунки коригування акцизної накладної форми "С", заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового - у разі реалізації спирту етилового.
Акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної складаються та подаються до контролюючого органу на реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних за допомогою засобів телекомунікаційних систем в електронній формі.
Заповнюються вони державною мовою (кирилиця), крім номера реєстрації транспортного засобу (міжнародної або іноземної) та номера митної декларації, які зазначаються іноземною мовою (латиниця).
На складені платником заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, перші примірники акцизних накладних, розрахунків коригування акцизної накладної накладаються кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку, який здійснює реалізацію пального або спирту етилового, та кваліфікована електронна печатка (за наявності).
Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов'язана:
- зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних,
- другий примірник такої акцизної накладної в день її складення - надіслати розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.
На другий примірник акцизних накладних, розрахунків коригування акцизної накладної накладаються кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку - отримувача пального або спирту етилового та кваліфікована електронна печатка (за наявності).
***
Читайте також:
- Увага! Нова форма акцизної накладної вже в «Єдиному вікні»
- Акцизні накладні на пальне з 1 липня 2019 року: перше знайомство
- З 17 липня запрацювала нова СЕА РП та СЕ: як складати АН на залишки пального?
- Перше роз'яснення ДФС щодо складання нових АН за формою «П» та заявок на пальне
- Акцизна накладна на літеру «П»: створюємо залишки на акцизних складах
- Акцизна накладна на реалізацію пального у двох примірниках
- Уряд затвердив три реєстри для платників акцизу з пального та спирту