Коментар до ІПК ДПС від 11.10.2019 р. №734/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Питання, яке виникло у платника податків, не випадкове. Адже до переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий (далі – перелік) вносяться транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються СГ, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки (пп. 230.1.5 ПКУ).
Своєю чергою, відповідно до ч. 1 ст. 9 МКУ митною територією України є територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України.
Тобто територія підприємства (заводу) також підпадає під визначення митної території України, а отже переміщення пального (або спирту) виключно на території підприємства буде розцінюватись як його переміщення митною територією України.
При цьому у ІПК від 11.10.2019 р. №734/6/99-00-04-02-05-15/ІПК податківці зазначають, що жодних застережень, що не є переміщенням по митній території України переміщення небезпечного вантажу, а саме власного пального власним автомобілем тільки по території заводу без виїзду на автомобільну дорогу, пп. 230.1.5 ПКУ та ст. 9 МКУ не визначено.
Отже, навіть у разі переміщення пального (спирту) виключено на території заводу (підприємства) для потреб власного споживання, транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу повинні обліковуватися в Переліку.
Яким же чином ТЗ потрапляє до цього Переліку?
Якщо транспортний засіб зареєстрований як акцизний склад пересувний, то включення або виключення його з Переліку здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в ЄРАН.
Якщо ж переміщення пального або спирту етилового здійснюється транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, то включення (виключення) його з Переліку здійснюється на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового.
Окрім цього таке включення/виключення може здійснюватися на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 МКУ.
Тобто при переміщенні пального до ємності авто, що буде переміщувати пальне виключно на території підприємства, суб’єкт господарювання повинен або скласти акцизну накладну (якщо таке ТЗ є акцизним складом пересувним) або заявку на переміщення пального на таке ТЗ (якщо воно не є акцизним складом пересувним).
***
Читайте також:
- Як складати заявки на переміщення пального транспортними засобами?
- У які терміни слід подавати заявки на переміщення пального в окремих випадках?
- Незабаром створять перелік транспорту для переміщення пального або спирту
- Як заповнити заявку для транспортування пального?
- Як ДФС включає авто до Переліку транспортних засобів для переміщення пального або спирту