Податківці наголошують: зважаючи на те, що пп. 3 пп. 291.5.1 ПКУ платникам єдиного податку заборонено здійснювати діяльність з продажу підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додавання спирту) та столових вин), такий платник у разі продажу глінтвейну (або гарячого вина) має перейти на загальну систему оподаткування.
А якщо у виготовленні глінтвейну використовується лише столове вино? Податківці вважають, що і такий глінтвейн "єдинникам" продавати не можна. Ось як вони аргументують свою заборону.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ч. 20 ст. 15 Закону №481).
При цьому вино столове - це вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукрів столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке.
Водночас п. 23 Правил №854 (Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями) визначено, що забороняється під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів. Технологічні, калькуляційні картки на коктейлі погоджуються зі санітарно-епідеміологічною службою, затверджуються керівником підприємства, бухгалтером та скріплюються печаткою.
Крім того, відповідно до ДСТУ 4806-2007 "Вина. Загальні технічні умови" при виробництві вин виноградних використання цукру, води, ароматизаторів та барвників заборонено.
Таким чином, податківці у ІПК від 04.12.2019 р. №1684/6/99-00-04-01-02-15/ІПК зазначають, що гаряче вино та глінтвейн (навіть виготовлені виключно зі столового вина) не підпадають під визначення столових вин, а є коктейлями.
Оскільки коктейлі ("гаряче вино", глінтвейн) не є столовими винами, суб’єкт господарювання, який планує їх виготовляти та здійснювати їх продаж, не може перебувати на єдиному податку і повинен здійснювати таку діяльність за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
***
Читайте також:
- Торгівля столовими винами: чи можна торгувати на розлив у тару покупця на винос?
- Реалізуєте столові вина: чи потрібно отримувати ліцензію?
- Чи може «єдинник» 2 групи продавати пиво: роз'яснення ДФС
- Продаж столових вин: чи є застосування РРО обов'язковим?
- Фізособа-«єдинник» продає пиво у пляшках: що з РРО?
- Глінтвейн, «гаряче вино» - реалізація після придбання ліцензії
- Кава з алкоголем - з акцизом чи без?