М.Е.Doc нагадує, з 01.03.2021 року акцизну накладну, розрахунок коригування, заявки на поповнення залишків пального та спирту етилового потрібно подавати за оновленими формами.
У цьому матеріалі розглянемо основні зміни, внесені до форми Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (далі – Заявка; ідентифікатор форми J/F0209902). Форма доступна, починаючи з оновлення програми М.Е.Doc (версія 11.02.032).
Форма та порядок заповнення Заявки затверджено наказом Мінфіну від 27.11.2020 року №729.
Для створення Заявки у програмі необхідно у розділі Облік акцизного податку обрати модуль Реєстр акцизних документів (спирт етиловий).
Які основні зміни були внесені до форми Заявки?
1. Заголовна частина
У верхній частині нової форми Заявки оновлено поля для визначення типу та виду заявки і розділено їх на дві групи (Рис. 1).
Рис.1
А саме, заголовна частина нової форми містить:
- у правій частині Заявки – поля: «основна» та «коригуюча». Залежно від виду заявки в одному з цих полів робиться відповідна відмітка «Х»;
- в лівій частині прописали такі типи поповнення (коригування):
- «Поповнення (коригування) обсягів спирту етилового»,
- «Зміна умов оподаткування»,
- «Зміна коду УКТ ЗЕД спирту етилового за оформленою додатковою митною декларацією».
- Потрібно проставити відмітку «Х» в одному з вищезазначених полів.
У верхній правій частині документа відмітка «Х» в полі «коригуюча» може бути зроблена тільки в заявках на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, в верхній лівій частині яких відмітка «Х» зроблена у полі «Поповнення (коригування) обсягів спирту етилового».
2. Основна частина
У форму Заявки додано нові поля (Рис. 2):
- Реєстраційний номер в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, порядковий номер та дата заявки, показники якої коригуються – заповнюється під час коригування показників раніше складеної та зареєстрованої заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.
- Ознака джерела податкового номера – у цьому полі зазначається ознака джерела податкового номера особи (платника податку), у якої (якого) виникає потреба в СЕАРПСЕ поповнити обсяги залишків спирту етилового / змінити коди УКТ ЗЕД спирту етилового / змінити умови оподаткування спирту етилового / змінити код УКТ ЗЕД спирту етилового за оформленою додатковою митною декларацією:
- 1 – ЄДРПОУ – якщо облік здійснюється за кодом ЄДРПОУ;
- 2 – ДРФО – якщо облік здійснюється за реєстраційним обліковим номером платника податків;
- 3 – якщо облік здійснюється за податковим номером, наданим контролюючим органом (для юридичних осіб, які не включені до ЄДРПОУ);
- 4 – якщо особа обліковується за серією (за наявності) та номером паспорта (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будьякі платежі за серією (за наявності) та номером паспорта).
Також у форму Заявки додано нову таблицю: Реквізити додаткової митної декларації (Рис. 2).
Ця таблиця заповнюється, якщо у верхній лівій частині Заявки у полі «Зміна коду УКТ ЗЕД спирту етилового за оформленою митною декларацією» зроблено відмітку «Х». В таблиці вказуються реквізити додаткової митної декларації, оформленої після дослідження проб (зразків) спирту етилового, в якій змінено код УКТ ЗЕД спирту етилового, зазначений в тимчасовій митній декларації, на підставі якої здійснено ввезення спирту етилового:
- зазначені у графі 1 митної декларації літерний код напрямку переміщення, код митного режиму та літерний код типу декларації, які визначаються згідно з класифікаторами, затвердженими наказом Мінфіну від 20.09.2012 року №1011: літерні коди напрямку переміщення та типу декларації – відповідно до Класифікатора типів декларацій, код митного режиму – відповідно до Класифікатора митних режимів;
- дата митної декларації;
- номер митної декларації.
Рис. 2
Крім того, зверніть увагу, що змінами було оновлено умови оподаткування спирту етилового (збільшено з 5 до 7 умов):
- «1» – спирт етиловий, який не підлягає оподаткуванню згідно з пп. 213.2.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
- «2» – спирт етиловий, звільнений від оподаткування акцизним податком згідно з пп. 213.3 ПКУ;
- «3» – спирт етиловий, реалізований виробнику алкогольних напоїв, який відповідно до ст. 225 ПКУ до отримання спирту етилового або надав податковий вексель, або сплатив акцизний податок;
- «4» – спирт етиловий, реалізований та/або використаний для виробництва непідакцизної продукції, який оподатковується на умовах, встановлених пп. «а»«г» п. 229.1 ПКУ;
- «5» – спирт етиловий, реалізований та/або використаний для виробництва непідакцизної продукції, який оподатковується на умовах, встановлених пп. «д»«є» п. 229.1.1 ПКУ;
- «6» – спирт етиловий, реалізований та/або використаний для виробництва непідакцизної продукції, який оподатковується на умовах, встановлених пп. «ґ», «ж» п. 229.1 ПКУ;
- «7» – спирт етиловий, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання на умовах, встановлених пп. «з» п. 229.1 ПКУ (Рис. 3).
Рис. 3
Зауважимо, що для інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування «1»-«7», у Заявці зазначається цифра «0».