• Посилання скопійовано

Зі скількох кубів ємність для зберігання палива вважається акцизним складом?

ТОВ має два місця для зберігання пального: в цеху (3 800 л) та на території (2 000 л). Пальне призначене виключно для власного використання. Чи реєструвати акцизний склад? Ліцензія на зберігання пального є

Зі скількох кубів ємність для зберігання палива вважається акцизним складом?

Відповідно до пп. 14.1.6 ПКУакцизний склад — це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі — приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема:

  • приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) — власник або користувач такого приміщення чи території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1 000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
  • приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання — платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10 000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
  • паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;
  • приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

 

Висновки

За умовами запитання ТОВ використовує пальне на власні потреби та має ємності загальним обсягом 5,8 куб. м, що не перевищує ні 200 куб. м, ні тим більше 1 000 куб. м (для випадку, якщо це ТОВ є платником єдиного податку 4-ї групи).

Якщо при цьому ТОВ придбаває протягом року менше ніж 1 000 куб. м (якщо воно не є платником єдиного податку 4-ї групи) або 10 000 куб. м (якщо ТОВ є платником єдиного податку 4-ї групи) пального, то йому не потрібно реєструвати акцизний склад. До обсягів такого придбання не включається пальне, придбане на АЗС та заправлене у баки транспортних засобів чи в бак генератора.

Отже, якщо ТОВ виконує ці умови, за яких у нього не виникає акцизного складу, йому не потрібно реєструвати акцизний склад та реєструватися платником акцизного податку.

У наведеному випадку потрібна тільки ліцензія на зберігання пального, але її підприємство вже має.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»