ДПСУ роз’яснила справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно із ст. 31 ПКУ строком сплати податку і збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення ПЗ платника зі сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір має бути сплачений у порядку, визначеному законодавством.
Виконанням ПЗ визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум ПЗ у встановлений податковим законодавством строк.
Строки сплати збору (ст. 267 ПКУ):
— за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту — не пізніш як за 1 к.д. до початку провадження такої діяльності;
— за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями — щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;
— за здійснення діяльності у сфері розваг — щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.
Під час придбання торгового патенту госпсуб’єкт вносить суму збору за 1 місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.
Ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня календарного року, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.
Отже, якщо госпсуб’кт сплатив до 15 грудня поточного року збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за січень (перший квартал) наступного року у розмірі, встановленому чинним на той момент законодавством, його обов’язок зі сплати цих платежів вважається виконаним.