• Посилання скопійовано

Щодо звітності у разі зміни протягом поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель

Які податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку, а також які документи і в які терміни необхідно подати платнику ФСП у разі зміни протягом року площ сільськогосподарських угідь або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на них права власності або користування, а також у разі самостійного виправлення помилок?

Відповідно до п. 306.1 ст. 306 Податкового кодексу cільськогосподарські товаровиробники самостійно обчислюють суму ФСП щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою та у порядку, встановленими ст. 46 цього Кодексу.

Пунктом 306.2 ст. 306 Податкового кодексу встановлено, що сплата ФСП провадиться щомісяця протягом 30 календарних днів, які настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожен квартал від річної суми податку, у таких розмірах:

у I кварталі -- 10%;

у II кварталі -- 10%;

у III кварталі -- 50%;

у IV кварталі -- 30%.

Згідно з п. 306.5 ст. 306 цього Кодексу, якщо протягом податкового (звітного) періоду у платника податку змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування, такий платник зобов’язаний:

уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;

подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, установлених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такого розрахунку, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 зазначеної статті:

або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені в цьому пункті, не застосовуються.

Отже, у разі зміни протягом поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування платник ФСП зобов’язаний протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним податковим місяцем, в якому виникли такі зміни, подати до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням нову загальну декларацію з ФСП з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку, до органу державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки -- нову звітну декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку з аналогічними документами.

Щодо самостійного виправлення платником ФСП помилок, то оскільки зазначена податкова декларація подається на поточний рік, а сплата провадиться щомісяця, виправлення помилок за податкові (звітні) місяці, строк сплати податкових зобов’язань з ФСП за які минув, здійснюється шляхом подання до органу державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку уточнюючої загальної податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку, за місцем розташування земельної ділянки -- уточнюючої звітної податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку.

Виправлення помилок щодо податкових (звітних) місяців, строк сплати податкових зобов’язань з ФСП за які не настав, здійснюється шляхом подання протягом 20 календарних днів місяця, що настає за податковим звітним місяцем, за який здійснюються відповідні уточнення, нової загальної декларації з фіксованого сільськогосподарського податку до органу державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку та нової звітної декларації з фіксованого сільськогосподарського податку до органу державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки.

 

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»