Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Нюанси застосування коригуючих коефіцієнтів радіокористувачами

ДФСУ надала роз’яснення щодо застосування радіокористувачами понижувальних та підвищувальних коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом

ДФСУ у листі від 29.05.2017 р. №13556/7/99-99-12-03-04-17 нагадує, що Законом №1791–VIII запроваджено коригуючі коефіцієнти до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом. Зокрема, примітка 1 до п. 254.4 ПКУ (понижувальний коефіцієнт 0,75) застосовується для платників рентної плати – користувачів радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів.

Податківці звертають увагу на редакційну помилку в вищезазначених ставках рентної плати у Законі №1791. Так, в опублікованій 27 січня 2017 року редакції тексту Закону у рядку 5 таблиці ставок рентної плати застосована ставка у розмірі 26,21 грн за 1 МГц смуги радіочастот на місяць та є примітка у вигляді позначки "1" (перша).

Водночас у оприлюдненій станом на 1 березня 2017 року редакції тексту ПКУ у рядку 5 таблиці ставок рентної плати, ставку для платників рентної плати зазначено у розмірі 26,211 грн за 1МГц смуги радіочастот на місяць та без примітки.

З огляду на це, податківці радять: до виправлення цієї редакційної помилки платники рентної плати мають право застосовувати примітку 1 (понижувальний коефіцієнт 0,75) до ставок рентної плати для обчислення податкових зобов’язань, керуючись нормою пп. 4.1.4 ПКУ.

При цьому слід врахувати, що для обрахування податкових зобов’язань по радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів (наприклад, для ширини смуги радіочастот 60 МГц) понижувальний коефіцієнт 0,75 застосовується до 30 МГц, решта 30 МГц оподатковуються за повною ставкою.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Радіочастотні ресурси , Рентна плата

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі