Оподаткування доходів фізосіб регулюється розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 164.2.10 ПКУ якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з цим розділом, - повідомляє "Вісник. Офіційно про податки".
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 ПКУ, згідно з п. 174.3 якої особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровувані), які отримали спадщину (дарунок).
Відповідно до п. 174.8 ПКУ у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом.
З метою визначення вартості земельної ділянки проводиться експертна грошова оцінка земельної ділянки (ст. 5 Закону про оцінку земель).
Відповідно до ст. 15 цього Закону підставами для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки є договір, який укладається в порядку, встановленому законом, а також рішення суду.
Отже, з метою визначення вартості земельної ділянки, отриманої у спадщину (дарунок), проводиться експертна грошова оцінка такої ділянки.
***
Читайте також: З 17 липня будуть діяти нові коефіцієнти нормативної грошової оцінки землі