Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Як визнавати контрольовані операції з резидентами Великої Британії у формі LLP за 2017 рік?

ДФСУ роз’яснила, як визнавати контрольованими господарські операції, здійснені з резидентом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у формі LLP у 2017 році

Коментар до індивідуальної консультації ДФСУ від 26.07.2018 р. №3270/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Операції з деякими резидентами Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (далі – Велика Британія) можуть визнаватися контрольованими, якщо такі резиденти мають організаційно-правову форму, включену до Переліку №480, затвердженого постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480, яка набула чинності 27.07.2017 року.

Резиденти Великої  Британії з організаційно-правовою формою Limited Liability Partnership (LLP) включені до Переліку №480. Оскільки у 2017 році Перелік №480 діяв лише з 27.07.2017 р., ДФСУ роз’яснила, як застосовувати норми статті 39 ПКУ до операцій з такими резидентами до цієї дати та після.

За п. 41 підрозд. 10 розд. XX ПКУ господарські операції, визначені пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, визнаються контрольованими з дати набрання чинності Переліком № 480, тобто з 27.07.2017 р.

Податківці також нагадали правила визнання операцій контрольованими. За пп. 39.2.1.7 ПКУ господарські операції визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються дві умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

ДФСУ у коментованій ІПК роз’яснює, що ці умови щодо контрагентів - резидентів Великої  Британії з організаційно-правовою формою LLP застосовуються для 2017 року за підсумками всього звітного (календарного) року, але самі операції з ними визнаються контрольованими лише з 27 липня 2017 року. Відповідно у разі здійснення господарських операцій з Великої  Британії з організаційно-правовою формою LLP в період з 1 січня по 26 липня 2017 року, такі операції не визнаються контрольованими, за умови відсутності інших критеріїв, визначених підпунктами "а" - "в" пп. 39.2.1.1 ПКУ.

 

Приклад. У 2017 році платник податків мав дохід у сумі 200 млн грн, а обсяг операцій з резидентом Великої  Британії з організаційно-правовою формою LLP становив 15 млн грн (в тому числі у січні 2017 року були здійснені операції обсягом 7 млн грн, а у вересні 2017 року – 8 млн грн).

Оскільки у 2017 році  виконуються обидві умови – щодо річного доходу платника та обсягу його операцій з резидентом Великої  Британії, то операції з таким резидентом визнаються контрольованими. Але не всі операції за 2017 рік, а тільки ті, які здійснені після 27.07.2017 р. – тобто 8 млн грн у вересні 2017 р., які і включатимуться до Звіту про контрольовані операції за 2017 рік. Січневі операції обсягом 7 млн грн контрольованими не визнаються та до звіту не включаються.

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти , Трансфертне ціноутворення , Ціноутворення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?