• Посилання скопійовано

Податкові пільги для сільгоспвиробників: черговий законопроект

У Раді зареєстровано законопроект з метою державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

Податкові пільги для сільгоспвиробників: черговий законопроект

27 травня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3548 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників".

Документ передбачає звільнення від оподаткування прибутку виробників сільськогосподарської продукції, якщо такі кошти використовуються на:

  • будівництво, реконструкцію та/або придбання основних засобів для виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях;
  • придбання зрошувальної техніки вітчизняного та іноземного виробництва, аналоги якої не виробляються в Україні;
  • придбання товарів та послуг, що використовуються безпосередньо для забезпечення технічного обслуговування та ремонту зрошувальної техніки.

Крім того, пропонується звільнити від оподаткування прибуток підприємств машинобудування для агропромислового комплексу відповідно до Закону "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу".

При цьому вивільнені кошти мають використовуватися на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи, результати яких спрямовані на підвищення технічного рівня та удосконалення технологій управління зрошувальними та дренажними системами, зміцнення експериментальної та лабораторної бази, запровадження новітніх технологій.

Також законопроектом пропонується звільнити від оподаткування операції із ввезення (постачання) на митну територію України:

  • товарів та послуг, що використовуються безпосередньо для будівництва, реконструкції та/або придбання основних засобів для виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях;
  • зрошувальної техніки іноземного виробництва, аналоги якої не виробляються в Україні;
  • товарів та послуг, що використовуються безпосередньо для забезпечення технічного обслуговування та ремонту зрошувальної техніки.

Передбачається, що вивільнені кошти можуть використовуватися виробниками сільськогосподарської продукції для:

1) запровадження новітніх виробничих та енергозберігаючих технологій, у тому числі, пов’язаних з власною господарською діяльністю;

2) збільшення випуску сільськогосподарської продукції та збільшення обсягів її промислової переробки, а також підвищення конкурентної привабливості такої продукції;

3) повернення кредитів та оплати інших запозичень, а також для сплати відсотків за такими кредитами та запозиченнями.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»