Коментар до ІПК ДПС від 22.07.2020 р. №2989/ІПК/20-40-04-03-20
Нагадаємо, що платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПКУ).
Водночас пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування будівель промисловості, віднесених до групи «Будівлі промисловості та склади» (код 125) ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Таким чином, застосування звільнення за пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ можливе у разі дотримання таких обов'язкових умов:
- наявність будівель промисловості;
- їх перебування у власності промислових підприємств;
- такі будівлі не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Отже, якщо підприємство не належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то приналежні йому будівлі підлягають оподаткуванню незалежно від способу їх використання.
Крім того, на думку податківців, наведену у коментованій ІПК, передача майна в безоплатне користування відповідає визначенню «позичка».
Позичка – це договір, за яким одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку (ст. 827 ЦКУ).
Таким чином, у разі передачі об'єктів нерухомості промислового призначення як у платне, так і у безоплатне користування іншим особам, такі будівлі є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно.
***
Читайте також:
- ФОП володіє нежитловим приміщенням: що з податком на нерухомість?
- C/г товаровиробник надає с/г будівлю в оренду: що з податком на нерухомість?
- Пільги з податку на нерухомість застосовуються і до дачних та садових будинків
- Чи може ДПС нарахувати фізособі податок на нерухомість за попередні роки?
- Особливості сплати податку на нерухомість для фізосіб