• Посилання скопійовано

Транспортний податок: хто, коли, скільки та як довго сплачує?

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів МЗП. У 2021 році сума становить 2 250 000 грн

Транспортний податок: хто, коли, скільки та як довго сплачує?

ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що транспортний податок - це різновид місцевого податку на майно, тобто обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що встановлюється в межах граничних розмірів ставок, визначених Податковим кодексом України, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень та справляється з платників податку відповідно до Податкового кодексу України.

Хто саме повинен сплачувати транспортний податок, коли та за якою ставкою? На дані питання надає відповідь заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Роман Кріль.

 

Хто є платниками транспортного податку?

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно чинним законодавством власні легкові автомобілі, відповідно до пп. 267.1 ПКУ.

 

Що є об’єктом оподаткування?

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ. У 2021 році сума становить 2 250 000 грн.

 

Коли подавати податкову декларацiю з транспортного податку?

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально, відповідно до пп. 267.6.4 ПКУ.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт, зазначив заступник керівника.

 

Як розрахувати ставку податку?

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, відповідно до п. 267.4 ПКУ.

За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу, відповідно до п. 267.6 ПКУ.

У разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

 

Коли та куди сплачується податок?

Юридичними особами Транспортний податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України, пояснив Роман Кріль.

 

Відповідальність за не подання податкової декларацiї з транспортного податку

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до п. 49.2 ПКУ. За неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб чи відокремлені підрозділи юридичної особи,  - 1020 гривень, відповідно до п. 117.1 ПКУ, зауважив заступник. 

 

Чи накладається штраф за несвоєчасну подачу податкової декларацiї з транспортного податку в період дії карантину?

За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, відповідно до п. 52-1 Розділу ХХ Податкового кодексу України.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»