Ми окремо наводили детальний аналіз ІПК від 02.11.2023 №3900/ІПК/99-00-24-03-03-06, в якій йшлося про нове бачення щодо правил оподаткування військовим збором негрошових доходів. У цій консультації податківці вимагали застосування коефіцієнта за п. 164.5 ПКУ для визначення бази оподаткування не лише ПДФО, а й ВЗ.
Цю ІПК багато фахівців, зокрема і наша редакція, поставили під сумнів.
А головне, на той момент, коли була видана ця ІПК, у ЗІР ще містилося роз’яснення, зміст якого був протилежним. За ним утримуватися ВЗ мав з об’єкта оподаткування ПДФО, тобто без застосування коефіцієнта.
Коли до цього привернули увагу ДПСУ, консультацію в ЗІР замінили на протилежну (що коефіцієнт застосовувати треба), а потім і її було переведено до нечинних.
Тобто податківці офіційно взяли паузу і заявили, що порадяться із Мінфіном. Що сказав Мінфін, ми, можливо, ніколи не дізнаємось. Але за місяць податківці повернулися до старої думки – коефіцієнт при утриманні ВЗ з негрошових доходів застосовувати не треба!
Наприкінці березня податківці видали лист, у якому про це говорилося. Але цей лист не мав статусу навіть ІПК, і в ЗІР подібної консультації ще не було.
Потім, на початку квітня, ДПС на своєму сайті виклала роз’яснення, в якому повторювала думку, наведену в березневому листі.
А 3 квітня зміни були внесені й у ЗІР.
Так у підкатегорії 126.05 ЗІР з’явилося нове роз’яснення. У ньому йдеться про те, що відсутні законодавчі підстави для застосування підвищуючого коефіцієнта при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі. Тож вважаємо, що на цьому можна ставити крапку в цьому питанні.