• Посилання скопійовано

Зміни в адмініструванні рентної плати та екоподатку: законопроєкт від Мінфіну

На сайті Мінфіну оприлюднено законопроєкт щодо доповнення ПКУ нормами, які дозволять ДПС отримувати дані з інтегрованих довкіллєвих дозволів від органів, що їх видаватимуть. Також платників зобовʼяжуть обчислювати свої ПЗ з урахуванням даних з таких дозволів

Зміни в адмініструванні рентної плати та екоподатку: законопроєкт від Мінфіну

4 лютого на сайті Мінфіну було зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення»

У пояснювальній записці до нього йдеться, що метою проєкту є узгодження положень ПКУ та Закону України від 16.07.2024 №3855-IX «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення».

На сьогодні, відповідно до ПКУ, для адміністрування екологічного податку, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та рентної плати за спеціальне використання води податкові органи отримують дані з дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, дозволів на спеціальне водокористування та розміщення відходів від органів, що їх видають.

Мінфін нагадав, що ще 16 липня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення, який набирає чинності з 08.08.2025. Цим Законом, зокрема, передбачено замінити вищезазначені дозволи на інтегровані довкіллєві дозволи. 

Водночас визначено, що вищезазначені дозволи втрачають чинність з дня отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу, але не пізніше ніж через чотири роки з дня набрання чинності Законом №3855-IX. 

Ним же прописано, що протягом чотирирічного строку оператори установок мають право до отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, дозвіл на спеціальне водокористування та дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів у порядку, встановленому законодавством України.

Саме з метою збереження належного адміністрування податковими органами зазначених податків норми ПКУ необхідно привести у відповідність до положень Закону №3855-IX, а саме доповнити ПКУ нормами, що дозволять податковим органам отримувати дані з інтегрованих довкіллєвих дозволів від органів, що їх видаватимуть.    

Проєктом закону передбачено внести зміни до ПКУ, якими запропоновано зобов’язати:

  • платників екологічного податку та рентної плати за спеціальне використання води обчислювати свої податкові зобов’язання з урахуванням даних з інтегрованих довкіллєвих дозволів;
  • органи, що видаватимуть інтегровані довкіллєві дозволи, надавати до податкових органів перелік суб’єктів господарювання, яким видано такі дозволи.

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»