• Посилання скопійовано

Юрособа має кілька об'єктів житлової нерухомості: як застосовувати розмір податку у 25 тис.грн?

Норма ПКУ визначає збільшення суми податку за кожен об’єкт житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв.м. Тож наразі не передбачено сумування площ всіх об’єктів, які перебувають у власності

Юрособа має кілька об'єктів житлової нерухомості: як застосовувати розмір податку у 25 тис.грн?

ДПС у Запорізькій області розповідає, що порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається ст. 266 ПКУ.

Відповідно до пп. 266.7.1-1 ПКУ за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. «а» – «г» пп. 266.7.1 ПКУ, збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Зазначена норма ПКУ передбачає збільшення на 25000 гривень податкового зобов’язання з податку у разі наявності у юридичної особи – платника податку житлової нерухомості (квартири), загальна площа якої перевищує 300 кв. метрів. 

За наявності у юридичної особи кількох об’єктів житлової нерухомості (квартир) норма пп. 266.7.1-1 ПКУ застосовується тільки до того об’єкта (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів, до інших об’єктів житлової нерухомості (квартир), загальна площа яких (кожного окремо) не перевищує 300 кв. метрів, норма пп. 266.7.1-1 ПКУ не застосовується.

Це стосується  випадків володіння часткою об’єкта житлової нерухомості (квартири), якщо площа цієї частки перевищує 300 кв. метрів.

Оскільки пп. 266.7.1-1 ПКУ визначає збільшення суми податку за кожен об’єкт житлової нерухомості (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів, то застосування вказаної норми ПКУ не передбачає сумування площ всіх об’єктів житлової нерухомості (квартир), які перебувають у власності платника податку.

***

Читайте також: Декларація з податку на нерухомість-2025

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»