Згідно з п. 167. ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 — 167.5 ПКУ), зокрема, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ПКУ).
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, визначені п. 165.1 ПКУ. Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ).
Реалізацію зазначених вище норм ПКУ можна розглянути на конкретному прикладі, з розміром заробітної плати, зазначеної у запитанні.
База обкладення ПДФО заробітної плати у Вашому конкретному прикладі, з розміром заробітної плати, зазначеної у запитанні, становитиме 1921,25 грн, за вирахуванням єдиного соціального внеску (1993 грн - (1993 грн х 3,6%), де 3,6% — ЄСВ).
Вираховуємо ПДФО з заробітної плати:
ПДФО = (1993 грн - (1993 грн х 3,6%) х 15% = 288,19 грн, де 3,6% — ЄСВ.
Щодо відображення заробітної плати у податковому розрахунку за ф. №1ДФ, то сума нарахованого доходу відображається без вирахування ПДФО, ЄСВ, суми ПСП (при її наявності).
Суми доходу у графах 3а и 3 завжди є однаковими.
Таким чином, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» у ф. №1ДФ за відповідний квартал з ознакою доходу «101» відображається 1993 грн. А у графі 3 «Сума виплаченого доходу» у ф. №1ДФ за відповідний квартал відображається фактично виплачений дохід, тобто 1993 грн.
Графа 4а «Сума нарахованого податку» и графа 4 «Сума перерахованого податку» у ф. №1ДФ за I и II квартал заповнюються із сумою 288,19 грн.
У формі №1ДФ відображається фактично виплачений дохід
Як розрахувати №1ДФ на найманих працівників? Зарплата працівників ? 1993 гривні на місяць.
Джерело: Моё Право
Рубрика: Оподаткування/ПДФО
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати