ДФСУ у листі від 15.09.2015 р. №8678/Г/99-99-17-03-03-14 зазначила, що доходи, одержані резидентом України від відчужування (продажу) нерухомого майна, яке знаходиться в Росії, можуть оподатковуватись в Росії. Слово «можуть» не означає, що платник податку має право вибирати, в якій з двох країн він сплатить податок, це лише означає, що країна, в якій знаходиться нерухоме майно, має право оподаткувати доходи від відчужування майна, якщо таке положення є в її внутрішньому законодавстві.
Крім того, відповідно до Податкового кодексу Російської Федерації зазначені доходи підлягають оподаткуванню у Російській Федерації.
Відповідно до положень Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування, якщо резидент України одержує дохід в Росії, який оподатковується в Росії, сума податку на цей дохід, сплачена в Росії, підлягає вирахуванню з податку, який стягується з такого резидента стосовно такого доходу в Україні. При цьому вирахування не будуть перевищувати суму податку на цей дохід, нарахованого відповідно до українського законодавства.
Окрім того, у разі отримання резидентом будь-яких іноземних доходів за межами митної території України, сума таких доходів має бути включена до загального річного оподатковуваного доходу та оподатковуватися за ставками 15/20 %. При цьому такий резидент зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.
Наприкінці податківці нагадують, що фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
Ввезення готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття коштів з рахунків іноземних банків (фінансових установ), що складені в довільній формі. При цьому необхідно враховувати, що особа здійснює ввезення саме тієї валюти, яка зазначена в документі банку (фінансової установи).
Термін дії документів, на підставі яких здійснюється ввезення готівки, не обмежується. Зазначені документи не підлягають здаванню митниці. Чеки банкоматів та платіжних терміналів тощо не є документами, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків (фінансових установ).
Сплата мита та інших платежів при ввезенні готівки на митну територію України чинним законодавством України не передбачена.