ДФСУ у листі від 24.06.2016 р. №13991/6/99-95-42-02-16 зазначила, що у разі смерті платника податку - орендодавця (за відсутності податкових зобов'язань як нерезидента) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.
Отже, якщо податковий агент здійснює нарахування доходів у вигляді орендної плати фізичній особі - орендодавцю, то ПДФО та військовий збір з нарахованих до дати смерті доходів утримується та перераховується до бюджету за рахунок такої особи - орендодавця на загальних підставах.
Водночас якщо податковий агент здійснює нарахування доходів у вигляді орендної плати після смерті фізичної особи - орендодавця, то ПДФО та військовий збір до моменту звернення спадкоємців з даних доходів не утримується.
Окрім того, у разі нарахування доходів до дати смерті фізособи-орендодавця податковий агент у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «106» відображає нарахований дохід та утриманий податок із зазначенням у графі 2 реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізособи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) такого померлого орендодавця.
При цьому податковий розрахунок форми №1ДФ подається податковим агентом за податковий період (календарний квартал), на який відповідно припадає смерть такого платника податку.
У разі продовження нарахування доходів у вигляді орендної плати на користь померлої фізособи-орендодавця податковий агент у податковому розрахунку за формою №1ДФ ці суми до моменту звернення спадкоємців не відображає, оскільки немає суб'єкта, на користь якого проводиться таке нарахування.