• Посилання скопійовано

До якого бюджету сплачується ПДФО за відокремлений підрозділ?

ДФСУ розповіла, до якого бюджету сплачувати ПДФО за працівників відокремленого підрозділу та хто саме повинен здійснювати таку сплату

До якого бюджету сплачується ПДФО за відокремлений підрозділ?

У пп. 14.1.30 ПКУ зазначено, що термін «відокремлені підрозділи» вживається у значенні, встановленому ГКУ. Своєю чергою, відповідно до ст. 64 ГКУ підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо).

Окрім того, підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Водночас відповідно до ст. 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням чи іншим відокремленим підрозділом) зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням  в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачується фізичній особі.

Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. При цьому ПДФО, нарахований працівникам такого відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Отже, відповідно до цього податківці у консультаціях від 12.10.2018 р. №4415/6/99-99-13-01-01-15/ІПК та від 12.10.2018 р. №4416/6/99-99-13-01-01-15/ІПК зазначають: «якщо юридична особа створює підрозділ із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням на іншій території, ніж така юридична особа, і такий підрозділ не уповноважений юридичною особою нараховувати (сплачувати) ПДФО, то цей податок перераховується безпосередньо такою юридичною особою за місцезнаходженням відокремленого підрозділу. Відповідно, якщо відокремлений підрозділ наділений правами самостійно рахувати і  сплачувати податки, він робить це сам – за своїм місцезнаходженням».  

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»