Податківці у листівці щодо ПДФО та ф. №1ДФ зауважили, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження, у тому числі за час відпустки, то з метою їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (пп. 169.4.1 ПКУ).
ПДФО сплачується в момент виплати відпускних (пп. 168.1.2 ПКУ).
В зазначеному випадку нарахування і виплата відпускних відображається в формі №1ДФ у І кварталі.
Водночас слід пам’ятати, що в графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми №1ДФ відображаються нараховані фізичній особі доходи незалежно від того, виплачені вони, чи ні, а в графі 3 «Сума виплаченого доходу» – суму фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (з ознакою доходу «101»).
Отже, відпускні (в тому числі перехідні), які нараховують і виплачують повністю за три дні до початку відпустки, в повному розмірі потрібно вказувати саме в кварталі нарахування та виплати.
Крім того, військовий збір сплачується в строки, встановлені для сплати ПДФО. Тому, в розділі ІІ форми №1ДФ за квартал, у якому відпускні були нараховані та виплачені, слід відобразити і загальну суму військового збору.
***
Читайте також: Щорічна відпустка з першого числа місяця: правила оплати та нарахування відпускних