Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Нарахували працівнику лікарняні: чи має він право на ПСП?

У разі неперевищення суми лікарняних граничного розміру доходу працівник має право на ПСП

ДФС у Львівській області нагадує, що платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (пп. 169.1 ПКУ).

Згідно із пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику ПДФО у зв’язку з відносинами трудового найму.

З урахуванням того, що сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника ПДФО, то у разі її неперевищення граничного розміру загального місячного оподаткованого доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами пп. 169.4.1 ПКУ, найманий працівник має право на ПСП.

 

Від редакції:

Нагадаємо, що у 2019 році граничний розмір доходу для застосування ПСП становить 2690 грн, а ПСП – 960,50 грн. Про всі види ПСП ми писали тут.

І ще. Відповідно до пп. 1.6.2 розд. 1 Інструкції №5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

У випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) при здійсненні перерахунку слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування. Про це докладніше ми писали тут>>

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у Львівській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Лікарняні , ПДФО , Пільги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі