• Посилання скопійовано

Коли працівник-студент має право на підвищену ПСП?

Студент, який не отримує стипендію або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, має право на ПСП у розмірі 150%

Коли працівник-студент має право на підвищену ПСП?

ДПС у Київській області розповідає, що студент, який не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги.

Право на застосування податкової соціальної пільги (далі – ПСП) залежить від показника граничного доходу для її застосування. Так, ПСП застосовують до доходу (у вигляді зарплати), нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 ПКУ).

У 2020 році граничний дохід для застосування ПСП становить 2940,0 грн. (2102 грн х 1,4).

Розмір загальної ПСП у 2020 році складає 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (на місяць), установленого законом на 01 січня звітного податкового року (пп. 169.1.1 ПКУ) і становить 1051,0 грн. (2102 грн х 50%).

Підпунктом 169.2.3 ПКУ передбачено, що ПСП не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.

Отже, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується, але якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, то він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, визначеної згідно пп. 169.1.1 ПКУ, що складе 1576,50 грн. (1051,0 х 150%).

Джерело: ДПС у Київській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»