• Посилання скопійовано

Недоплати та переплати за результатами перерахунку ПДФО: як відображати у формі №1ДФ?

Наближається кінець року, а це, крім іншого, ще й дата річного перерахунку ПДФО. Що робити, якщо перерахунок вказав на переплату або недоплату з цього податку? Чи доведеться платити штраф?

Недоплати та переплати за результатами перерахунку ПДФО: як відображати у формі №1ДФ?

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Порядок проведення перерахунку сум нарахованих доходів визначено п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс).

Такий перерахунок проводиться:

  • за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
  • під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Кодексу (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги);
  • під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку на доходи фізичних осіб за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

При цьому, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.

При цьому, результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг відображаються працедавцем у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за ф. №1ДФ.

 

Від редакції: Ці та інші нюанси проведення річного перерахунку ПДФО ми докладно розглядали тут.

Тому зараз нагадаємо лише про штрафи, точніше, про те, як перерахунок допомогає їх уникнути.

Зазвичай, якщо під час річного перерахунку виникає недоплата ПДФО до бюджету і вона не стягується з оподатковуваного доходу працівника, тобто, роботодавець не виправить це порушення, то до нього застосовується штраф відповідно до п. 127.1 ПКУ. Проте, під час карантину діє мораторій на податкові штрафи, під який підпадає і згаданий штраф. Але карантин колись закінчиться, і про штрафи знову доведеться згадати. Тим більш, що для адміністративних штрафів мораторію не встановлено.

Натомість виправлення помилок шляхом проведення перерахунку і утримання неоплати за його наслідками, а також відображення результатів перерахунку в формі №1ДФ у порядку, зазначеному вище, дозволить податкових штрафів уникнути. Це передбачено як п. 127.1, так п. 119.1 ПКУ. Допоможе це уникнути і адміністративного штрафу

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»