• Посилання скопійовано

Чи буде штраф за несплату фізособою-орендодавцем щокварталу ПДФО при отриманні орендної плати?

Сума ПДФО, яку сплачує фізособа-оорендодавець щокварталу, не є узгодженою (оскільки податкове зобов’язання вважатиметься узгодженим тільки на підставі Декларації). Тому відповідальності за порушення строків сплати не передбачено

Чи буде штраф за несплату фізособою-орендодавцем щокварталу ПДФО при отриманні орендної плати?

Як інформують у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ПКУ.

Згідно з пп. 170.1.2 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості є орендар.

Відповідно до пп. 170.1.5 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Враховуючи те, що сума податку на доходи фізичних осіб, яку сплачує фізична особа – орендодавець щокварталу, не є узгодженою (оскільки податкове зобов’язання вважатиметься узгодженим тільки на підставі Декларації), то відповідальності за порушення строків сплати не передбачено.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»