• Посилання скопійовано

Включення до витрат суми ПДВ, що не включена до ПК, якщо сплата постачальнику за товари (роботи, послуги) здійснювалась бартером чи взаємозаліком

Лист ДПСУ від 11.01.2012 р. №7447/15-1417 «Про розгляд листа»

ДПСУ відповіла на запит щодо застосування абз. 3 пп. 139.1.6 ст. 139 ПКУ, а саме: щодо включення до витрат (або вартості об’єкта основних засобів чи нематеріального активу) суми ПДВ, яка не включена до податкового кредиту згідно ст. 199 р. V ПКУ, у разі коли сплата постачальнику за товари, роботи, послуги здійснювалась шляхом здійснення бартерної операції чи взаємозаліку.

Доходи і витрати від товарообмінних (бартерних) операцій згідно з п. 153.10 ст. 153 ПКУ визначаються відповідно до договірної ціни такої операції, але не нижчої (вищої) від звичайних цін.

Дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).

Витрати, що формують собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визначені п. 138.8 ст. 138 ПКУ.

Не включаються до складу витрат, зокрема, суми ПДВ, включеного до ціни товару (роботи, послуги), що придбаваються платником для виробничого або невиробничого використання (пп. 139.1.6 ст. 139 НКУ).

Для платників, які не зареєстровані платниками ПДВ, до складу витрат входять суми ПДВ, сплачені у складі ціни придбання товарів, робіт, послуг, вартість яких належить до витрат такого платника.

Якщо платник, зареєстрований як платник ПДВ, одночасно проводить операції з продажу товарів (робіт, послуг), що обкладаються ПДВ та звільнені від оподаткування або не є об’єктом обкладення таким податком, ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів (робіт, послуг), які входять до складу витрат, та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або вартість відповідного об’єкта основних засобів чи нематеріального активу збільшується на суму, не включену до податкового кредиту такого платника згідно з р. V ПКУ. Тобто платник при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток включає ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів (робіт, послуг), які входять до складу витрат, або збільшує вартість об’єкта основних засобів чи нематеріального активу, що підлягають амортизації, на суму сплаченого ПДВ, що не включена до податкового кредиту такого платника згідно з р. V ПКУ.

Отже, сплачений ПДВ вважається складовою витрат, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт або наданих послуг, або збільшує вартість об’єкта амортизації, за умови що цей податок не включено до складу податкового кредиту.

 

Автор: Хоміцка Маріанна

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»