Як виписується податкова накладна у разі отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того самого покупця за одним і тим самим договором? Річ у тім, що аванс від покупця надійшов двічі: зранку і ввечері. На кожен аванс виписано окрему податкову накладну. Тобто виписано 2 податкові накладні, датовані 1-м днем. Чи відповідає це п. 201.7 ПКУ, згідно з яким податкова накладна виписується на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата.
Відповідно до п. 201.7 ст. 201 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Відповідно до п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 р. №1379, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22.11.11 р. за №1333/20071 (далі — Порядок №1379), податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Згідно з п. 12 Порядку №1379 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема: графа 3 — номенклатура товарів/послуг продавця; графа 5 — одиниця виміру товарів/послуг — грн, шт., кг, м, см, м. куб., см. куб., л тощо; графа 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг.
У разі якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 6 зазначається: «послуга/проценти тощо». У разі здійснення часткової оплати за товари (послуги) у графі 6 може бути зазначено як ціле, так і дробове значення, для визначення якого необхідно суму передоплати за товари/послуги поділити на ціну поставки одиниці продукції. (Наприклад: при частковій оплаті 1000 грн за 12 стільців, у разі якщо вартість одного стільця становить 124 грн, для розрахунку кількості (об’єму, обсягу) поставки товарів необхідно 1000 грн : 124 грн = 8,0645, тобто у графі 5 зазначити дробове значення «8,0645»). У разі якщо частка товарів/послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається у додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом ДПС, та враховується при визначенні загальних податкових зобов’язань
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань відображення у податковому обліку з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженою наказом ДПСУ від 16.02.12 р. №127, визначено, що у разі отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того самого покупця за один і той самий товар у межах одного і того самого договору, не вважатиметься помилкою, якщо постачальник випише одну податкову накладну на загальну суму таких авансових платежів.