Постачанням товарів є будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник. Так говорить пп. 14.1.191 ПКУ. Виходячи з цього ДПС вважає що для оподаткування ПДВ під постачанням товарів розуміється навіть операція в результаті якої виникнення права власності на товар ще має відбутися при виконанні певних умов договору, тобто оплата товару чи отримання товару покупцем.
Таким чином, визначення дати виникнення податкових зобов’язань при здійсненні операцій з продажу товарів не залежить від дати переходу права власності на товар, що поставляється. А вжитий в п. 187.1 ПКУ термін „відвантаження товарів” розуміється не як факт виникнення права власності на товар, а як початок процесу фізичного переміщення товару від місця його постійного знаходження (зберігання) у постачальника.
А тому при продажу товарів, оплата яких ще не відбулася і постачальник не має права на визначення податкових зобов’язань за касовим методом, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).
При цьому ДПС не ототожнює дату виникнення ПЗ з постачання товарів та датою визначення доходу від його реалізації, оскільки дохід визнається саме за датою переходу покупцеві права власності на такий товар.