Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Податківці надали нові роз'яснення щодо оподаткування ПДВ ліків

Міндоходів надало нові роз’яснення щодо введення оподаткування лікарських засобів та виробів медичного призначення ПДВ

Міндоходів у листі від 28.04.2014 р. № 3874/10-26-15-11-01-06 роз'яснило, що платники єдиного податку — фізичні особи, які обрали І або ІІ, або ІІІ групу із застосуванням ставки єдиного податку — 5% доходу, або ІV групу із застосуванням ставки єдиного податку — 7% доходу, не нараховують та не сплачують ПДВ з операцій з постачання товарів, у тому числі лікарських засобів та виробів медичного призначення.

ПДВ у розмірі 7% бази оподаткування додається до ціни лікарських засобів чи виробів медичного призначення, незалежно від того, за рахунок яких джерел були закуплені такі лікарські засоби та вироби медичного призначення, та незалежно від розміру граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок, встановлених на перелічені товари.

Крім цього зазначено, що відповідно до постанови № 118, яка набула чинності з 26 квітня 2014 р., втратила чинність постанова КМУ від 08.08.2011 р. № 867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість».

Тому починаючи з 26 квітня до 1 липня 2014 р. за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів згідно з переліком, затвердженим Постановою № 118, застосовується ставка ПДВ 7%.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Лікарські засоби , ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?