Державна фіскальна служба оприлюднила Проект постанови КМУ „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість”, який розроблено у зв'язку з його запровадженням з 1 січня 2015 року (див. "Електронне адміністрування ПДВ: до чого слід готуватися через кілька місяців?")
Завантажити проект Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість >>>
Порядок визначає:
1) механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.
Відкриття рахунків буде проводитись на безоплатній основі, автоматично. Датою початку здійснення операцій за таким рахунком буде дата реєстрації платником податку, зазначена у наданому банку реєстрі, а для платників податків, зареєстрованих до 01.01.15 р.- 1 січня 2015 року. Після анулювання реєстрації платника податку його рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ закривається, а залишок коштів перераховується до бюджету. У випадку повторної реєстрації платником податку йому відкривається новий рахунок.
2) особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ.
Платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (S Накл), обчислену за такою формулою:
S Накл = S НаклОтр + S Митн + S ПопРах – S НаклВид – S Відшкод – S Перевищ,
де:
S НаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН.
S Митн – загальна сума податку, сплаченого платником безпосередньо або за допомогою фінансового посередника при ввезенні товарів на митну територію України, на підставі даних митних декларацій.
S ПопРах – загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ з власного поточного рахунку платника.
S НаклВид – загальна сума податку за виданими платником ПН, зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких ПН, зареєстрованими в ЄРПН.
S Відшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування.
Якщо визначена сума є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов'язаний перерахувати необхідну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.
3) механізм проведення розрахунків з бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.
За підсумками звітного періоду, відповідно до задекларованих у декларації з ПДВ результатів, платником податку проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному ст. 200 ПКУ, та/або здійснюється перерахування сум податку на спеціальний рахунок платника – суб’єкта спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Для цього ДФСУ, не пізніше ніж за 3 робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, надсилає банку реєстри платників, у яких зазначаються:
- назва платника,
- податковий номер платника або номер та серія паспорта (для фізосіб - підприємців, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта),
- індивідуальний податковий номер платника,
- звітний період та сума податку.
На підставі таких реєстрів банк не пізніше останнього дня строку, установленого для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету та/або на спеціальний рахунок платника.
4) особливості автоматичного бюджетного відшкодування в умовах системи електронного адміністрування ПДВ.
Автоматичному бюджетному відшкодуванню підлягає частина від'ємного значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ на дату подання платником декларації з ПДВ.
Відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки декларації з ПДВ (проводиться протягом 20 к. д., наступних за граничним терміном отримання податкової декларації) та перераховується на поточний рахунок платника податку.
Зауваження та пропозиції до проекту закону приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:
- поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування;
- електронну – dpspdv@ukr.net.