Проект постанови КМУ „Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість” (завантажити) розроблено відповідно до вимог ПКУ з урахуванням змін, внесених законами №909-VII, №1791-VIІI та №1797-VIІI.
Зокрема, як відомо, з 1 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 ПКУ, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Крім того, установлено що рахунки в СЕА ПДВ, що додатково відкриті відповідно до п. 200-1.2 ПКУ сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування, закриваються з дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період, – за четвертий квартал 2016 року.
Законом №1797 удосконалено податкове законодавство, зокрема, внесено ряд змін до ПКУ в частині оподаткування ПДВ, а саме:
- врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми (∑Накл) у випадку реорганізації такого платника податку;
- надано платнику право реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування на суму показника ∑Перевищ, зменшеного на суму податкових зобов’язань та збільшену на показник ∑ПопРах;
- врегульовано питання повернення з бюджету зайво зарахованих коштів на електронний рахунок;
- надано можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань по уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з податку на додану вартість через електронні рахунки.
З огляду на це й виникла необхідність внесення змін у діючий Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення (тобто до 15.03.2017 р.) на адресу розробника:
поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
електронну – i.rochniak@sfs.gov.ua
*****
Нагадуємо також, що минулого тижня ДФСУ також оприлюднила проекти нової податкової накладної та декларації з ПДВ.
Докладно про зміни в них читайте в аналітичних статтях тут і тут.