
ДФС у м. Києві у листі від 13.09.2017 р. №1931/ІПК/26-15-12-01-18 насамперед роз’яснила, що таке книга:
• це неперіодичне видання розміром не менше 49 сторінок, не враховуючи обкладинки, опубліковане у даній країні і доступне для публіки (згідно з пп. «а» пункту 11 Переглянутих рекомендацій);
• це видання у вигляді блока скріплених у корінці аркушів друкованого матеріалу будь-якого формату в обкладинці чи оправі, обсягом понад сорок вісім сторінок (відповідно до розділу 2 Інструкції №22).
З огляду на ці визначення, податківці вважають: аудіокнижки не підпадають під визначення безпосередньо книги (книжки).
Відповідно до пп. 197.1.25 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих ЗМІ (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.
Враховуючи вищевикладене, операція платника податку з розповсюдження аудіокнижок вітчизняного виробництва оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою (тобто 20%).
А про особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання книг із звуковим модулем читайте тут.