ДФСУ у листі від 11.10.2017 р. №2211/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розповіла, якими будуть податкові наслідки з податку на прибуток та ПДВ у разі списання кредиторської заборгованості за отриманими авансами, якщо товари/послуги протягом терміну позовної давності не поставлено.
Щодо податкових наслідків в частині податку на прибуток
Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці при списанні кредиторської заборгованості за отриманими авансами. Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінансового результату.
За детальнішими роз'ясненням з цього приводу ДФС рекомендує звернутись до Мінфіну.
Щодо податкових наслідків в частині ПДВ
Згідно з пп. "а" п. 187.1 ПКУ дата надходження авансового платежу є датою виникнення у продавця товарів/послуг податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
У разі якщо після надходження авансового платежу операція з постачання товарів/послуг фактично не відбувається та раніше перераховані кошти не зараховуються в рахунок оплати інших товарів/послуг, які були або будуть поставлені/надані, об'єкт оподаткування ПДВ у постачальника за такою операцією відсутній.
Таким чином, якщо постачальником - виконавцем на дату отримання авансового платежу від покупця були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та у подальшому виникли обставини, внаслідок яких:
- договір постачання товарів/послуг не виконано,
- товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності,
- постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде,
а кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується, об'єкт оподаткування (операція з постачання товарів/послуг) відповідно відсутній.
***
Також наслідки щодо ПДВ та податку на прибуток при списанні у зв’язку із закінченням строку позовної давності кредиторської заборгованості за отриманими авансами, поставка товару за якими не відбулася, - читайте тут>>